הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

ההבדל בין PWM ובקר שמש MPPT

Oct 16, 2020

במערכת הפוטו-וולטאית מחוץ לרשת,בקר טעינה סולאריתחיוני להגנה על טעינת יתר של הסוללה ועל פריקת יתר ולהארכת חיי הסוללה. לאחר שנים של פיתוח, הטכנולוגיה שלבקר טעינה PWMהיה מאוד בוגר. אבל מצאנו כי בפועל, לאחר הפעולה של תחנת כוח פוטו, ייצור החשמל הוא לעתים קרובות נמוך יותר מערך העיצוב המקורי, אשר לא רק גורם לבזבוז של המערכת.

图片1

בקר MPPT פנגפוסוןהיא בחירה טובה, MPPT הוא מעקב נקודת הספק המרבי, ניטור בזמן אמת של מתח פאנל סולארי, ומעקב אחר המתח הגבוה ביותר ואת הערך הנוכחי, באמצעות היציאה של האנרגיה החשמלית הגבוהה ביותר, המערכת עם היעילות הגבוהה ביותר לטעון את הסוללה.

图片2

מתח היציאה של הלוח הסולארי חייב להיות גבוה יותר מה מתח הסוללה. אם המתח של הלוח הסולארי נמוך מהלחץ של הסוללה, זרם היציאה יהיה קרוב ל- 0.

图片3

בקרי טעינה סולארית PWMלהעביר את האנרגיה של פאנלים סולאריים על ידי הגדרת פרמטרים (או על ידי מתח קבוע או זרם קבוע), אשר לא ישתנה בהתאם לשינויים של הסביבה שמסביב. מצד אחד, קל לגרום לסוללה להיות תמיד במצב של טעינה לא מספקת, מצד שני, זה לא יכול לעשות שימוש מלא של פאנל אנרגיה סולארית כאשר מזג האוויר טוב, וכתוצאה מכך פסולת.